Організація харчування

ДО УВАГИ БАТЬКІВ АБО ОСІБ,ЩО ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ!

Зміни про організацію харчування та встановлення батьківської плати за харчування дітей:

1. З 01.01.2022 року вартість  харчування дітей у закладах дошкільної освіти  та у дошкільному підрозділі НВК № 1 «Мрія» відділу освіти виконкому Бердянської міської ради   38,76 гривень на день.

2. Батькам або особам, які їх замінюють,  вносити плату за харчування дітей у закладах дошкільної освіти, дошкільному підрозділі  НВК № 1 «Мрія» відділу освіти виконкому Бердянської міської ради у розмірі 23,25 гривень на день, що становить 60 відсотків від вартості харчування.

3.Визначити, що від плати за харчування дитини звільняються:

1) діти - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

2) батьки дітей з інвалідністю;

3) діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

4) діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних групах;

5) діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які навчаються у закладах дошкільної освіти;

6) діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

7) діти учасників бойових дій, які безпосередньо брали та беруть участь в операції Об’єднаних Сил (ООС/АТО).

4.Встановити, що розмір плати за харчування дитини зменшується на 50% для батьків, у сім’ях яких виховується троє і більше дітей.


***************************************************************
Протокол дослідження питної води
Протокол дослідження харчових продуктів
Результат санітарно-бактеріологічного дослідження
Протокол досліджень харчових продуктів


ДО УВАГИ БАТЬКІВ АБО ОСІБ,ЩО ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ!

ЗМІНИ У ХАРЧУВАННІ !!!

Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку

Затверджено Постановою Кабінету Міністрів

України від 24 березня 2021 р № 305 

Зазначений Порядок розроблено з метою врегулювання організації харчування здобувачів освіти / дітей у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення з урахуванням принципів здорового харчування та приведення енергетичної цінності раціону, структури харчування  у відповідність до норм фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах і енергії;  враховуючи рекомендації ВООЗ щодо споживання жирів, цукру, солі.

Зміни стосуються наступного: зменшено норму цукру на добу з 45 г до 25 г, а для дітей віком від 1 – 4 років додавання цукру у страви не дозволяється. Вдвічі зменшилась норма споживання хлібу (було 120 г на добу – стало 60 г). Картоплю дозволено вживати в їжу лише 2 рази на тиждень.

У Порядку рекомендовано вживання яловичини двічі на тиждень, а м'ясо птиці – 6 разів на тиждень.

Норми  молочних продуктів залишаються на попередньому рівні, але зменшується споживання масла вершкового (від 21 г  на добу до 4,5 г).

Урізноманітнюється меню за рахунок включення страв із злакових, бобових та макаронних виробів з твердих сортів пшениці.

Збільшено споживання фруктів та ягід. Так, норма була 45 г на добу стала – 120 г.

Сік фруктовий або овочевий дозволено  вживати в їжу під час сніданку або вечері обов’язково без додавання цукру та підсолоджувачів.

За ініціативи відділу освіти створено робочу групу з представників досвідчених сестер медичних з дієтичного харчування закладів дошкільної освіти, які розробляють нове перспективне меню з урахуванням нових вимог щодо організації харчування дітей.

Остаточно зміни набувають чинності з 01.09.2021.


харчування дітей влітку

     ОДНИМ ІЗ ОСНОВНИХ ЗАВДАНЬ КОЛЕКТИВУ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ Є ОХОРОНА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ, НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВИМ Є ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІТЕЙ ЯКІСНИМ І ЗБАЛАНСОВАНИМ ХАРЧУВАННЯМ.
       ОДНИМ ІЗ ОСНОВНИХ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ РЕГЛАМЕНТУЮТЬ ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ, Є ІНСТРУКЦІЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ (ЗІ ЗМІНАМИ), ЗАТВЕРДЖЕНА НАКАЗОМ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ТА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ ВІД 26.02.2013 №202/165, ВИКОНАННЯ ВИМОГ ЯКОЇ Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ.
        ЛІТО - ЦЕ ОСОБЛИВА ПОРА, КОЛИ З'ЯВЛЯЄТЬСЯ МОЖЛИВІСТЬ ЗНАЧНО ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ, ПІДВИЩИТИ ЗАХИСНІ СИЛИ ЙОГО ОРГАНІЗМУ. ВАЖЛИВУ РОЛЬ В ЦЬОМУ МОЖЕ ЗІГРАТИ РАЦІОНАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ, ПОБУДОВАНЕ З УРАХУВАННЯМ ВІКУ ДИТИНИ, СТАНУ ЇЇ ЗДОРОВ'Я ТА ОСОБЛИВОСТЕЙ ЛІТНЬОГО СЕЗОНУ, БАГАТОГО ФРУКТАМИ, ЯГОДАМИ, ОВОЧАМИ, ЗЕЛЕННЮ.
         РАЦІОНАЛЬНЕ  ХАРЧУВАННЯ - ЦЕ ХАРЧУВАННЯ ЗДОРОВИХ ДІТЕЙ, ЩО ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЮТЬ ВІКОВИМ ФІЗІОЛОГІЧНИМ ПОТРЕБАМ ОРГАНІЗМУ В ОСНОВНИХ  РЕЧОВИНАХ І ЕНЕРГІЇ. ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ ДІТИ ПОВИННІ ЩОДНЯ ОДЕРЖУВАТИ ПЕВНУ КІЛЬКІСТЬ ЕНЕРГІЇ, ЖИВИЛЬНИХ, МІНЕРАЛЬНИХ РЕЧОВИН І ВІТАМІНІВ.
          БІЛКИ - Є ЖИТТЄВО - НЕОБХІДНИМИ РЕЧОВИНАМИ Й МАЮТЬ ОСОБЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ В ХАРЧУВАННІ ДІТЕЙ. НАСАМПЕРЕД ЦЕ ОСНОВНИЙ ПЛАСТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ, ЩО ЙДЕ НА ПОБУДОВУ КЛІТОК, ТКАНИН, ОРГАНІВ. НЕОБХІДНІ ВОНИ ТАКОЖ ДЛЯ УТВОРЕННЯ ФЕРМЕНТІВ, ГАРМОНІВ, ГЕМОГЛОБІНУ КРОВІ  ВОНИ ФОРМУЮТЬ З'ЄДНАННЯ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ІМУНІТЕТ. БІЛКИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПОРОЦЕСАХ ЗАСВОЄННЯ ЖИРІВ, ВУГЛЕВОДІВ, МІНЕРАЛЬНИХ РЕЧОВИН ВІТАМІНІВ. ОСОБЛИВО ВЕЛИКА ЇХНЯ РОЛЬ У ЗАСВОЇННІ ОРГАНІЗМОМ ВІТАМІНУ С. 
         ЖИРИ - Є ДЖЕРЕЛОМ ЕНЕРГІЇ, ВОНИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ПОБУДОВИ КЛІТИННИХ ОБОЛОНОК, БЕРУТЬ УЧАСТЬ В ОБМІНІ РЕЧОВИН, ВІДІГРАЮТЬ РОЛЬ ЗАПАСНОГО ЖИВИЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ЗАСВОЄННЯ БАГАТЬОХ ВІТАМІНІВ. 
 ВУГЛЕВОДИ - ГОЛОВНЕ ДЖЕРЕЛО ЕНЕРГІЇ, РАЗОМ З БІЛКАМИ Й ЖИРАМИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ  В ОБМІНІ РЕЧОВИН. БІЛЬША ЧАСТИНА ХАРЧОВОГО РАЦІОНУ ДИТИНИ СКЛАДАЄТЬСЯ З ВУГЛЕВОДІВ. 





Правила дитячого харчування влітку

 З настанням літньої пори року звичний життєвий устрій міняється, адже літо – це відпочинок, це дача, моря або річка, пляж і сонце, а разом з цим змінюється інтенсивність обмінних процесів, трансформуються смакові переваги, змінюється апетит. Діти починають відмовлятися від звичних обідів і вечерь, переходячи на більш легке харчування, а батьки починають хвилюватись – чи вистачає їх дитині з’їденого та випитого. Особливо чуттєвим постає питання харчування дітей перших трьох років, адже їх система їх травлення ще дуже чутлива до різких змін.
Ми пропонуємо декілька порад з організації харчування малюка влітку.
 Влітку на нашому столі - усіляка літня смакота: овочі, ягоди, фрукти, наші і заморські, свіжа і така корисна зелень... Кожний з батьків, прагнучи взапас завітамінізувати свою дитину, не жаліє грошей на ці радощі. Все б нічого, але дитячі лікарі хапаються за голову: саме захворювання органів шлунково-кишкового тракту в дітей стають домінуючими. І літо в цьому теж винне. Чому? Спробуємо розібратися.
Гастроентерологи стверджують, що приход літа - це вже проблема. Причин цьому чимало, і одна з них - при високих температурах холодильні установки не завжди справляються зі своїми завданнями. Але ж якість і свіжість продуктів має величезне значення в системі здорового харчування, особливо дитячого.
 Строк придатності
Всякий продукт повинен зберігатися тільки певний строк. Наприклад, приготували салат - одразу з'їли. Влітку не допускається зберігання салатів у холодильнику навіть протягом декількох годин.
Перш, ніж придбати продукти в супермаркеті, обов'язково перевірте строк придатності. Пам'ятайте, що молочні продукти повинні зберігатися в холодильних установках - навіть йогурти зі строком в один місяць. До речі, найчастіші отруєння саме через продукти, куплені в магазинах. Тому, відкривши вдома йогурт, придивіться якщо сироватка відділилася від згустку, або продукт перетворився в грудкувату масу - краще його не їсти.
ФРУКТИ-МИТИ ОБОВ'ЯЗКОВО!
Усі знають, що продукти, вживані в їжу, повинні бути добре вимиті. Тільки чи всі так роблять? Багато городян влітку відпочивають на дачах, де все росте на кущах. Ну як отут устежиш за трирічним малям, що прямо тут може поласувати ягідкою? І все-таки, бажано не допускати такого, а дітям пояснити, що ягоди можна їсти тільки після того, як їх гарненько вимиють. Саме в таких ситуаціях і відбувається зараження не тільки інфекційними захворюваннями, але й глистами і іншими паразитами. При поливанні плодоносних рослин часто використовуються органічні добрива, та і в землі можуть бути і навіть обов’язково є яйця глистів, лямблій.
 Сьогодні навіть дитина знає, що якість води, що біжить із крану, дуже низька. Тому, помивши фрукти проточною водою, сполосніть їх кип'яченою. Крім того, ті продукти, що росли в теплицях, гельмінтологи радять якийсь час потримати у воді, ледве підкисленій оцтом, тому, що тепличні овочі та фрукти найчастіше піддаються обробці органічними речовинами.
Відправляючись у відпустку, і діти, і батьки попадають в умови, зовсім для них не звичні: інший клімат, інша їжа, інша вода... Якщо дитина маленька, фахівці радять частину їжі брати з собою. Це можуть бути сухі адаптовані суміші, каші для дитячого харчування - їх можна готувати в будь-яких умовах, досить залити окропом або молоком. Після року підійдуть м'ясні й рибні консерви, баночки із фруктовим і овочевим пюре, соки. В готелі вас виручить шведський стіл. А до вечері можна замовити кухарю щось таке, що підходить саме для дитячого організму.
Сьогодні навіть маленькі діти мають серйозні порушення органів травлення. Правда, частіше це функціональні відхилення, а не серйозні захворювання - порушення ферментативної активності органів або моторної функції. Однак, якщо вчасно не усунути причини подібних відхилень, може сформуватися органічна патологія.
Фрукти, які ми купуємо в магазинах і на ринках, повинні піддаватися обробці обов'язково. Деякі з них треба не тільки мити, але й зрізати шкірочку - гарні блискучі яблучка швидше за все були оброблені речовинами, що містять віск або парафін (саме тому вони жирнуваті на дотик).
По хорошій погоді чому б не погуляти всією родиною по місту: поспілкуватися, подихати свіжим повітрям, отримати порцію вітаміну D, а як здолає голод - зайти в кафе? Тільки от кафе варто вибирати таке, де є спеціальне дитяче меню. До складу його входять страви, спеціально адаптовані для дітей. Єдине, страви ці, швидше за все, будуть готуватися з не дуже корисними для здоров'я добавками, на олії, у якій безліч насичених жирних кислот.
 От що вже дійсно не варто, так це віддавати перевагу системі фаст-фуда (швидкого харчування), - це різні смажені пиріжки, гарячі бутерброди, розчинні супи, смаженя, газовані напої, м'яке морозиво... М'ясо в подібних закладах готується на дуже гарячому маслі - але ж його тривале нагрівання сприяє утворенню в ньому токсичних речовин і канцерогенів, які провокують онкологічні захворювання. Будь-які страви, приготовлені у фритюрі, містять багато жиру й викликають різкий викид жовчі і ферментів, що може призвести до спазму кишкового тракту. Лимонади виготовляються з ароматизаторів, смакових есенцій, барвників і великої кількості стислого вуглекислого газу, що теж зовсім не корисно для дитячого організму.
А от у ресторанах ви можете замовити кашу, домашні пельмені, тушковане м'ясо в горщику, тільки попросіть кухаря не класти туди спецій. В італійському ресторані замовте парову рибу. Універсальні варіанти - варена картопля, пюре, рис, парові овочі. Можна навіть замовити для дитини страву, скомбіновану з декількох гарнірів.
       Відправляючись у відпустку, і діти, і батьки попадають в умови, зовсім для них не звичні: інший клімат, інша їжа, інша вода... Якщо дитина маленька, фахівці радять частину їжі брати з собою. Це можуть бути сухі адаптовані суміші, каші для дитячого харчування - їх можна готувати в будь-яких умовах, досить залити окропом або молоком. Після року підійдуть м'ясні й рибні консерви, баночки із фруктовим і овочевим пюре, соки. В готелі вас виручить шведський стіл. А до вечері можна замовити кухарю щось таке, що підходить саме для дитячого організму. Часто батьки дають своїм малятам свіжі соки. Педіатри радять батькам взагалі не давати дітям такі напої. Тому що яблучна, молочна та оцтова кислоти є серйозний подразник для підшлункової залози. Для того, щоб сік добре засвоювався дитячим організмом, його необхідно розводити водою пополам. До того ж питний режим дитини повинен складатися не з одного тільки соку, треба давати стільки, скільки дозволено в даному віці. Трирічний карапуз може випити лише 200 гр соку за день, півторарічний - 100 - 120 гр, а якщо малюку сім місяців - давайте 80 гр. А в нас як буває? Батьки зовсім не обмежують малюка - він може й літр випити. І часто підшлункова залоза дитини не справляється. Це проявляється в періодичних болях, здутті живота, нудоті, блювоті.
На відпочинку також не бажано експерементувати, пробуючи невідомі фрукти.
 Кошти багатьох родин дозволяють батькам потурати дитячим капризам і, особливо, харчовим пристрастям. Очі розбігаються від продуктового достатку в супермаркетах. Саме тому хвороби травлення називають хворобами цивілізації. Тому навіть гарного і смачного треба в міру. Адже продукти, які ми вживаємо, містять велику кількість консервантів і синтетичних добавок. Організм дитини часом не справляється з подібним навантаженням.
 Сьогодні навіть маленькі діти мають серйозні порушення органів травлення. Правда, частіше це функціональні відхилення, а не серйозні захворювання - порушення ферментативної активності органів або моторної функції. Однак, якщо вчасно не усунути причини подібних відхилень, може сформуватися органічна патологія.
Нате ми і цивілізовані люди, щоб раціонально організовувати своє життя.




ДО ВІДОМА БАТЬКІВ!
Шановні батьки або особи, які їх замінюють!
Доводимо до вашого відома, що на виконання рішення виконавчого комітету Бердянської міської ради від 11.02.2020 № 33, з метою організації якісного процесу харчування дітей, та виконання законодавчо встановлених норм встановити з 01.03.2020 вартість харчування дітей у ЗДО міста – 34 грн. на день, батькам або особам які їх замінюють, вносити плату за харчування у розмірі
20 грн. 40 коп. на день, що становить 60%  від вартості харчування .

                               Адміністрація ЗДО №20

ПРИМІРНЕ ДВОТИЖНЕВЕ МЕНЮ
закладів дошкільної освіти м. Бердянська
на червень – вересень 2020 року

І тиждень

Понеділок
Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Каша геркулесова (плов фруктовий з яблуками)
100(110)
120(130)
Овочі свіжі
15
20
Яйце варене
1 шт.
1 шт.
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Твердий сир
3
5
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий, яблуко
50/1 шт.
70/1 шт.
Обід


Суп картопляний з рибними консервами
200
250
Каша гречана
100
120
Оладки з печінки (тюфтелька м’ясна)
80(50)
80(60)
Ікра зі свіжих овочів(капуста тушкована)
70(50)
80(60)
Хліб пшеничний
30(20)
50(30)
Компот із свіжих фруктів (сухофруктів)
150
180
Вечеря


Вареники ліниві зі сметанним соусом  
110
130
Печиво
1 шт.
1шт.
Какао з молоком
150
180

Вівторок
Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Каша  молочна рисова
180
200
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Твердий сир
3
5
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий,яблуко
50/1 шт.
70/1 шт.
Обід


Борщ український зі сметаною
200
250
Запіканка вермішельна з м’ясом
120
140
Ікра зі свіжих овочів
60
80
Хліб пшеничний
30
50
Кисіль із свіжих фруктів (сухофруктів, сік фруктовий)
150
180
Вечеря


Пюре картопляне
110
130
Биток м’ясний
40
50
Овочі свіжі
20
30
Хліб пшеничний
20
30
Печиво (сирник зі сметанним соусом)
1 шт.(40)
1 шт.(50)
Кавовий напій
150
180
                                  
                   Середа
Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Каша молочна манна
180
200
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Твердий сир
3
5
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий, яблуко
50(1 шт.)
70(1 шт.)
Обід


Борщ буряковий зі сметаною
200
250
Каша пшенична
100
-
Каша пшоняна
-
120
Бефстроганов (гуляш)
50
60
Капуста тушкована(ікра зі свіжих овочів)
40(60)
50(80)
Хліб пшеничний
30
50
Компот із свіжих фруктів (сухофруктів)
150
180
Вечеря


Печеня по-домашньому зі м’ясом
140
160
Овочі свіжі
15
20
Хліб пшеничний
20
30
Печиво (сирник зі сметанним соусом )
1 шт.(50)
1 шт.(60)
Кавовий напій з молоком
150
180

                   Четвер
Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Пудинг з кисломолочного сиру з соусом з повидла (сметанним соусом)
120/20
140/25
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Твердий сир
3
5
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий, яблуко
50/1 шт.
70/1 шт.
Обід


Суп картопляний
200
-
Суп гороховий з грінками
-
250/25
Рис відварний
100
120
Котлета рибна
50
60
Ікра зі свіжих овочів (ікра бурячна)
60
80
Хліб пшеничний
30
20
Кисіль із свіжих фруктів (сухофруктів)
150
180
Вечеря


Рагу овочеве з зеленим горошком та з м’ясом
160
180
Хліб пшеничний
20
30
Рогалик  з повидлом
50 (1шт.)
60 (1 шт.)
Какао з молоком
150
180

               

                  П’ятниця


Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Суп молочний вермішельний
180
200
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Твердий сир
3
5
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий, яблуко
50 (1 шт.)
70 (1 шт.)
Обід


Суп овочевий з зеленим горошком та сметаною (або суп-харчо)
200
250
Каша пшенична ( або пюре картопляне)
100(110)
120(130)
Котлета м’ясна
40
50
Ікра зі свіжих овочів
50
70
Хліб пшеничний
30
20
Компот із свіжих фруктів (сухофруктів)
150
180
Вечеря


Каша гречана
100
-
Пюре горохове (макарони відварні)
-
120
Гуляш з м’яса
40
50
Овочі свіжі (ікра бурячна)
15
20
Хліб пшеничний
20
30
Булочка домашня
50
60
Кавовий напій з молоком (чай з молоком)
150
180
               Понеділок
                IІ тиждень
Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Макарони відварні з маслом  
100/7(100)
120/7(120)
Яйце відварне (овочі свіжі)
1шт. (15)
1 шт. (20)
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий, яблуко
50/1 шт.
70/1 шт.
Обід


Борщ український зі сметаною  
200
250
Каша пшенична  
100
120
Биток м’ясний  
50
60
Ікра зі свіжих овочів
50
60
Хліб пшеничний
30
50
Компот із свіжих фруктів (сухофруктів)
150
180
Вечеря


Каша гречана
100
120
Гуляш  м’ясний   
40
50
Овочі свіжі
15
20
Хліб пшеничний
20
30
Печиво
1 шт.
1 шт.
Какао з молоком
150
180









Вівторок
Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Каша гречана молочна
180
-
Каша пшоняна молочна
-
200
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Твердий сир
3
5
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий, яблуко
50/1 шт.
70/1 шт.
Обід


Суп картопляний з фрикадельками (суп вермішельний)
200
250
Слойоні голубці з м’ясом  
130
150
Хліб пшеничний
30
50
Кисіль із свіжих фруктів (сухофруктів)
150
180
Вечеря


Запіканка картопляна з риба з овочами   
140

160

Овочі свіжі
15
20
Хліб пшеничний
20
30
Ватрушка з сиром (яблуком),(печиво)
50 (1 шт.)
60 (1 шт.)
Кавовий напій з молоком
150
180


Середа
Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Пудинг сирний зі сметаною (запіканка сирна зі сметанним соусом)
120
140
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Твердий сир
3
5
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий, яблуко
50/1 шт.
70/1 шт.
Обід


Борщ буряковий зі сметаною  
200
250
 Макарони  відварні
100
120
Тюфтелька м’ясна
40
50
Ікра зі свіжих овочів
50
70
Хліб пшеничний
30
50
Компот із свіжих фруктів (сухофруктів)
150
180
Вечеря


 Печеня  по-домашньому з м’ясом
100
130
Бефстроганов з м’яса
40
50
Хліб пшеничний
20
30
Оладки з кабачків (овочі свіжі)
40
50
Какао на молоці
150
180
Печиво
1 шт.
1 шт.

Четвер
Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Каша молочна манна
180
200
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Сир твердий
3
5
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий, яблуко
50/1 шт.
70/1 шт.
Обід


Суп – харчо (юшка з рибними консервами)
200
250
Каша пшенична (пюре картопляне)
100
120
Котлета м’ясна  
40
50
Ікра зі свіжих овочів (капуста тушкована)
50
60
Хліб пшеничний
30
50
Компот із свіжих фруктів (сухофруктів, сік фруктовий)
150
180
Вечеря


Каша гречана  
100
120
Гуляш м’ясний
40
50
Овочі свіжі
15
20
Хліб пшеничний
20
30
Печиво
1 шт.
1 шт.
Молоко
150
180



П’ятниця
Назва страви
Вихід страви
Ясла
Садок
Сніданок


Каша молочна геркулесова
180
200
Хліб пшеничний
20
30
Масло вершкове
5
10
Твердий сир
3
5
Чай
150
180
10:00 – Сік фруктовий, яблуко
50/1 шт.
70
1 шт.
Обід


Суп овочевий зі сметаною(суп-харчо)
200
250
Макарони відварні  (каша пшоняна)
100
120
Котлета м’ясна


Ікра зі свіжих овочів
50
60
Хліб пшеничний
30
50
Кисіль із свіжих фруктів (сухофруктів, сік фруктовий)
150
180
Вечеря


Пюре картопляне  
100
120
Гуляш м’ясний
40
50
Свіжі овочі (ікра бурячна)
15
20
Хліб пшеничний
20
30
Печиво
1шт.
1 шт.
Какао на молоці
150
180









ДО ВІДОМА БАТЬКІВ!

У К Р А Ї Н А БЕРДЯНСЬКА  МІСЬКА  РАДА

ЗАПОРІЗЬКОЇ  ОБЛАСТІ

В И К О Н А В Ч И Й   К О М І Т Е Т

Р І Ш Е Н Н Я

13 лютого 2018 р.                                                                    № 31

Про організацію харчування та встановлення  батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти  та дошкільному підрозділі НВК № 1 «Мрія» відділу освіти виконкому Бердянської міської ради

         Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу освіти      виконкому Бердянської міської ради (далі - відділ освіти) Липського В.М.  про підсумки організації, виконання норм харчування дітей у закладах дошкільної освіти  та дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу №1 «Мрія» відділу освіти у 2017 році, виконавчий комітет  зазначає, що при організації харчування відділ освіти керується статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту»,  постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329, Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 17.04.2006  №298/227, постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів» та прийнятим на її виконання Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 (зі змінами від 25.07.2005 № 431), рішенням тридцять сьомої сесії Бердянської міської ради VІІ скликання від 22.12.2017  № 32 «Про внесення змін до Цільової програми розвитку галузі «Освіта» міста Бердянська на 2017-2018 роки».
   Згідно із Законом України від 24.12.2015 № 911 - VІІІ «Про внесення змін до  деяких законодавчих актів України» у частину п’яту статті 35 Закону України „Про дошкільну освіту” щодо здійснення батьківської плати для батьків за харчування дітей у державних та комунальних закладах дошкільної освіти  внесено зміни, а саме: «батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному закладі дошкільної освіти у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління».
   Згідно з чинним законодавством пільгові умови оплати харчування дітей у  закладах дошкільної освіти для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України», для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. За харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється.

Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах».

Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (зі змінами від 07.04.2015), протоколом засідання громадського волонтерського комітету при облдержадміністрації з питання соціального захисту членів сімей загиблих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції від 20.04.2015 № 3 від плати за харчування  було звільнено дітей загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, які безпосередньо брали, беруть участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

З метою організації якісного процесу харчування та виконання законодавчо встановлених норм,  у міському бюджеті відділу освіти на 2018 рік передбачено кошти у сумі 6880752,00 грн. для харчування дітей у закладах дошкільної освіти та 151450,00 грн. для харчування дітей у дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу № 1 «Мрія» відділу освіти. Ці кошти передбачено для харчування  2422 дітей.

       Керуючись  Законом   України  «Про  дошкільну  освіту»,   ст.32  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.25 Статуту територіальної громади міста Бердянська, виконавчий комітет Бердянської міської ради

ВИРІШИВ:

         1. Інформацію начальника відділу освіти  виконкому Бердянської міської ради Липського В.М.  про організацію харчування дітей  у закладах дошкільної освіти  та  дошкільному  підрозділі  навчально – виховного комплексу № 1 «Мрія» відділу освіти виконкому Бердянської міської ради взяти до уваги.
         2. Залишити у 2018 році трьохразове гаряче харчування для дітей у закладах дошкільної освіти  та дошкільному підрозділі навчально – виховного комплексу № 1 «Мрія» відділу освіти виконкому Бердянської міської ради.    
         3. Встановити з 01.03.2018 року плату за харчування дітей у закладах дошкільної освіти відділу освіти виконкому Бердянської міської ради та у дошкільному підрозділі НВК № 1 «Мрія» відділу освіти виконкому Бердянської міської ради - 26,50 гривень на день.
4. Батькам або особам, які їх замінюють,  вносити плату за харчування дітей у закладах дошкільної освіти, дошкільному підрозділі  НВК № 1 «Мрія» відділу освіти виконкому Бердянської міської ради у розмірі, що становить 60 відсотків від вартості харчування на день.(15,9грн.)
         5. Визначити, що від плати за харчування дитини звільняються:
5.1. Батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму).
   5.2. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України  "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям".
5.3. Діти загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій, які безпосередньо брали, беруть участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
          6. Зазначити, що розмір плати зменшується на 50% для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей.
7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дойнову Ю.В.




Міський голова                                              В.П. Чепурний









Немає коментарів:

Дописати коментар

17 лютого- день спонтанного прояву Доброти

 З метою нагадати про значення добра в нашому житті, важливість таких на перший погляд, елементарих речей,як подяка, посмішка, підтримка гар...